terapia@kochanowska.eu                    UMÓW WIZYTĘ

 Karolina Kochanowska

Jestem psycholożką, certyfikowaną psychoterapeutką integracyjną, instruktorką mindfulness i terapeutką EMDR I stopnia.

Ukończyłam studia magisterskie na dwóch kierunkach: psychologii oraz stosowanych nauk społecznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz w La Corunii w Hiszpanii.

To właśnie na studiach odkryłam wielką fascynację pracą z drugim człowiekiem: początkowo pociągała mnie praca edukacyjna z grupami: pracowałam jako trenerka, edukatorka i psycholożka, konsultantka. Prowadziłam zajęcia dotyczące tolerancji i antydyskryminacji w takich organizacjach jak Forum Dialogu, Stowarzyszenie Efekt Domina, Polska Akcja Humanitarna.

Ponadto, koordynowalam projekty edukacyjne w Stowarzyszeniu Amnesty International, gdzie przez 5 lat prowadziłam warsztaty i kursy dla nauczycieli, pracowników szkolnych i młodzieży dotyczące zwalczania agresji i bullyingu w szkołach, rozwijania empatii, komunikacji bez przemocy. Rezultatem tych działań jest publikacja “Jak radzić sobie z bullyingiem i dyskryminacją w szkole?”, której jestem współautorką.

Z biegiem lat coraz bardziej skłaniałam się w stronę pracy indywidualnej z człowiekiem, dlatego też w 2012 roku wyjechałam na staż do Limy w Peru. Pracowałam na oddziale dziennym ośrodka Fundacji „Coprodeli” dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi (zaburzenia nastroju, zaburzenia schizotypowe i urojeniowe, zaburzenia lękowe, zaburzenia adaptacyjne). 

W 2013 roku wyjechałam na stałe do Hiszpanii, gdzie ukończyłam studia podyplomowe z pracy metodą psychodramy w Centrum Psychodramy Moreno w Granadzie oraz przeszłam proces certyfikacji jako instuktorka mindfulness. Jednocześnie podejmowałam współpracę z firmami korporacyjnymi (Accenture,NorthGateArionso) jako konsultantka zmiany: przygotowywałam strategie wprowadzania zmian w firmach, współtworzyłam programy redukcji stresu i zdrowego trybu życia.

Obecnie mieszkam w Barcelonie i to tu ukończyłam szkołę terapeutyczną w nurcie integracyjnym w Instytucie Ericha Fromma, co pozwoliło mi rozpocząć pracę jako psychoterapeutka. Stale się dokształcam, poddaję regularnej superwizji, obecnie realizuję doktorat na Uniwersytecie Ramona LLull w Barcelonie, a moim tematem badawczym jest użycie technik mindfulness w pracy ze stanami lękowymi. 

Szczególnie bliska jest mi praca z osobami, które doświadczyły traumy: posiadam uprawnienia jako psychoterapeutka EMDR I stopnia (Eye movement desensitization and reprocessing) – techniki skutecznej w pracy z osobami z doświadczeniem traumy i chronicznym stresem.

Przyjmuję w gabinecie stacjonarnym w Barcelonie oraz online. Trafiają do mnie pacjenci przeżywający częste napięcie i stres, doświadczający zjawiska nadmiernego myślenia (overthinking), a także osoby z problemami w relacjach, z niskim poczuciem własnej wartości, przeżywający “huśtawki nastroju”, stany lękowe i depresyjne, tracący poczucie sensu lub doświadczający burn out-u na polu zawodowym.

Międzynarodowe wykształcenie dało mi dostęp do wielu sprawdzonych narzędzi i protokołów. Jako że sama mieszkam za granicą, świetnie rozumiem problemy związane z migracją. Wierzę, że wspólnie znajdziemy dobraną do Twoich potrzeb drogę do odnalezienia spokoju, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz.

 

 

Adres

carrer Casanova 46, 3º ,1a, Barcelona

Telefon
+34 633593804